Karl-Martin Almqvist

Saxofon
Timelærer

Rafael Altino

Bratsch
Studielektor

Martin Andersen

Trommer
Adjunkt

Thomas Maintz Andersen

Sang
Timelærer

Thommy Andersson

Sammenspil
Adjunkt

Mikkel Andreassen

Orgel
Timelærer

Tone Sundgård Anker

Horn
Timelærer

Lotte Anker

Saxofon

Jesper Asp

Entreprenørskab
Timelærer

Maria Badstue

Ensembleledelse

Arne Balk-Møller

Violin
Docent

Jeff Ballard

Trommer
Timelærer

Marc Bernstein

Saxofon
Docent

Anne Birch

Sang
Faste lærere

Inge Bjarke

Hørelære
Lektor

Christina Bjørkøe

Klaver
Docent

Jørgen Bjørslev

Guitar
Timelærer

Henriette Bonde-Hansen

Sang
Timelærer

Etienne Boudreault

Fagot
Timelærer

Johan Bridger

Slagtøj
Timelærer

Margrethe Langer Bro

Klaver
Studieadjunkt

Nikolaj Busk

Sammenspil

Andreas Busk

Projekt

John Bæk

Musikhistorie
Timelærer

Ron Chen-Zion

Klarinet
Timelærer

Mogens Christensen

Musikhistorie
Lektor

Jan Ole Christiansen

Akkompagnement
Studieadjunkt

Bjørn Christiansen

Musikteknologi
Timelærer

Jonathan Paul Cook

Musikdramatik
Timelærer

Poul la Cour


Timelærer

Tomasz Dabrowski

Trompet
Timelærer

Christina Holm Dahl

Entreprenørskab
Timelærer

John Damgaard

Klaver
Timelærer

Malene Daniels Beck

Sammenspil
Timelærer

Thomas Darelius

Repertoireklasse
Timelærer

Tove De Fries

Ensemble
Timelærer

Thomas Duus

Trommer

Bjørn Elkjer

Brugsklaver
Studielektor

Ole Ellingsgaard

Studieteknik
Timelærer

Lasse Toft Eriksen

Generalbas
Timelærer

Ida Franck Holm

Pædagogik
Timelærer

Karsten Fundal

Filmkomposition
Studielektor

Claus Gahrn

Elektronisk Musik og Lydkunst
Adjunkt

Lone Gislinge

Hørelære
Docent

Helene Gjerris

Sang
Lektor

Joel Gonzalez

Kontrabas
Timelærer

Alice Granum

Korledelse
Docent

Michael Graubæk


Timelærer

Nanna Grinderslev

Musikersundhed
Timelærer

Niels Gröndahl

Sang
Timelærer

Britt Krogh Grønnebæk

Akkompagnement
Timelærer

Christian Blom Hansen

Orgel
Studielektor

Carl Boye Hansen

Tuba
Timelærer

Helle Hansen

Sammenspil
Lektor

Mette Hanskov

Kontrabas
Studielektor

Paul Harris

Pædagogik
Adj. professor

Kristine Heebøll

Komposition
Adjunkt

Julie Heebøll Clausen

Sammenspilsledelse
Timelærer

Peter Hellesøe

audio-teknologi
Timelærer

Jacob Helverskov

Elektronisk Musik og Lydkunst
Timelærer

Gerry Hemingway

Projekt
Timelærer

Helle Henning

Sang
Studielektor

Robert Holmsted

Basun
Timelærer

Vibeke Højlund

Stemmeteori
Docent

René Højlund Rasmussen

Klarinet
Timelærer

Mikael Højris

Erhvervsmodul
Timelærer

Søren Iversen

Violin
Timelærer

Mette Kathrine Jensen Stærk

Sammenspil
Timelærer

Jette Jokumsen

Pædagogik
Timelærer

Signe Juhl Jensen

Obs. praktik
Timelærer

Mads Jørgensen

Guitar
Timelærer

Peter Ole Jørgensen

Trommer
Timelærer

Ejnar Kanding

Elektronisk Musik og Lydkunst
Timelærer

Inke Kesseler

Bifagsklaver
Timelærer

Niels Jørgen Kobbersmed

Salmekundskab
Timelærer

Nicolas Kock

Sammenspilsledelse
Docent

Cecilia Krill

Entreprenørskab
Timelærer

Karen Mose Nørgaard Kristensen

Hørelære
Timelærer

Kristian Krogsøe

Orgel
Timelærer

Peter Kunz


Faste lærere

Kennet Kærslund Lauridsen

Rotation
Timelærer

Mads la Cour Langelund

Trompet
Timelærer

Theis Juul Langlands

Klaver
Timelærer

Sofie Guillois Larsen

Harpe
Timelærer

Anders Larson

Trombone
Timelærer

Olivier Latry

Orgel
Adj. professor

Harry Lender

Arrangement/dir. teknik
Timelærer

Marta Líbalová

Violin
Docent

Fredrik Lundin

Saxofon
Timelærer

Sonnich Lydom

Sammenspil
Timelærer

Søren Lyngsø


Timelærer

Niels Løkkegaard

Komposition
Timelærer

Thor Madsen

Guitar
Adjunkt

Michael Madsen

Elektronisk Musik og Lydkunst
Timelærer

Nellie Manford

Italiensk
Timelærer

Johannes Mannov

Sang
Timelærer

Christian Martinez

Slagtøj
Timelærer

Marilyn Mazur

Trommer
Timelærer

Anders Mogensen

Trommer
Docent

Søren Monrad

Slagtøj
Docent

Rune Most

Fløjte
Studielektor

Ulla Munch

Performative fag
Timelærer

Hans Mydtskov

Hørelære
Lektor

Gisela Müller

Sang
Timelærer

Claus Myrup

Bratsch
Timelærer

Anders Møller

Teoretisk pædagogik og psykologi
Timelærer

Kirsten Nielsen

Hørelære
Docent

Birgitte Momme Nielsen

Pædagogik
Adjunkt

Morten Nordal

Guitar
Timelærer

Bent Nørgaard

Performance og formidling

Hal Parfitt-Murray

Composition/arrangement
Timelærer

Rolf Persson

Trompet
Timelærer

Gerard Presencer

Trompet
Timelærer

Berit Juul Rasmussen

Akkompagnement
Timelærer

Katrine Ring

Projekt design
Timelærer

Robert Rizzi

Musikteknologi
Timelærer

Nikolaj Ronimus

Blokfløjte
Studielektor

Rikke Sandberg

Klaver
Timelærer

Martin Schack

Klaver
Lektor

Niklas Schack

Filmkomposition
Timelærer

Yvonne Schouenborg

Stemmeteori
Timelærer

Dorte Sehested

Stemmeteori
Timelærer

Torben Sminge

Valgfag
Timelærer

Bo Stief

Sammenspil
Studielektor

Anne Mette Stæhr

Akkompagnement
Timelærer

Louise Støjberg

Sang
Timelærer

Fredrik Søegaard

Musikformidling
Lektor

Karsten Sørensen

Klaver
Docent

Kasper Tagel

Sammenspil
Timelærer

Sakari Tepponen

Violin
Timelærer

Kerstin Thiele

Fløjte
Timelærer

Charlotte Thorsen


Timelærer

Christian Thorvaldsen

Dans og spil til dans
Timelærer

Niels Thybo

Klaver
Docent

Kasper Tranberg

Trompet
Timelærer

Markus Tullberg

Fløjte
Timelærer

Peter Uhrbrand

Sammenspil
Timelærer

Niels Ullner

Cello
Professor

Jytte von Rüden

Accordeon
Docent

Claus Waidtløw

Saxofon
Timelærer

Christian Westergaard

Akkompagnement
Timelærer

Wolfgang Zerer

Orgel
Timelærer

Rasmus Zwicki

Teori
Timelærer

Morten Øberg

Musikhistorie
Timelærer

Morten Østergaard

Fagot
Timelærer

Eva Østergaard

Fløjte
Timelærer